Kwas hialuronowy w kosmetykach – jak stosować?

Kwas hialuronowy stanowi jeden z najskuteczniejszych i obecnie najpopularniejszych składników stosowanych po to, by estetycznie odmłodzić skórę i przywrócić jej zdrowy wygląd. Chętnie sięga się po niego zarówno w domowej pielęgnacji, jak i w gabinetach medycyny estetycznej, uznając go za ważny składnik w obecnej kosmetologii. Dzięki temu, że doskonale wiąże wodę, ma silne działanie nawilżające, dlatego stanowi ratunek dla przesuszonej skóry. Jednak na tym nie koniec jego atutów. Podpowiadamy, dlaczego warto po niego sięgać i jak poprawnie go używać, by przyniósł wyłącznie pożądane efekty.

Kwas hialuronowy, po który tak chętnie sięgamy w pielęgnacji, jest związkiem chemicznym, który tak naprawdę występuje w naszej skórze. Jest on składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej i istotnym elementem mazi stawowej. To właśnie dzięki niemu powierzchnia stawowa ma odpowiednią lepkość i dystrybuuje substancje odżywcze.

Kwas występuje w tkance łącznej, a także buduje ściany naczyń krwionośnych i ciała szklistego oka. 

Dzięki temu, że pojawia się on naturalnie w skórze, umożliwia skuteczne wiązanie wody. Działanie kwasu hialuronowego można porównać do gąbki – utrzymuje wilgoć i jednocześnie zapewnia nawilżenie. Spora ilość tego związku w skórze jest widoczna gołym okiem. Skóra jest elastyczna, jędrna, wygląda zdrowo i młodo, a przy tym jest gładka.

Jednak obecność kwasu hialuronowego w ciele z wiekiem maleje. Jego stężenie spada – skóra traci sprężystość, wiotczeje i pojawiają się na niej zmarszczki. Dlatego tak ważne jest zadbanie o to, by dostarczać tej substancji w rytuałach pielęgnacyjnych, zapewniając sobie piękny i zdrowy wygląd przez długi czas.

Co robią kosmetyki z kwasem hialuronowym?

O tym, że kwas hialuronowy ma ogromny wpływ na nasz wygląd i samopoczucie, wiadomo nie od dziś. Dlatego często dostarcza się go z zewnątrz w postaci odpowiednio dobranych kosmetyków o przemyślanym, dobrze skomponowanym składzie. W preparatach pojawia się zarówno sam kwas, jak i jego pochodne, czyli hialuronian potasu oraz hialuronian sodu. Warto po nie sięgać, ponieważ mają one bardzo silne i skuteczne działanie.

Włączając do swojej regularnej pielęgnacji kosmetyki z kwasem hialuronowym, mamy szansę na to, aby:

  • opóźnić procesy starzenia;
  • ograniczyć utratę wody ze skóry;
  • silnie nawilżyć skórę;
  • zwiększyć jej napięcie, elastyczność i gładkość;
  • poprawić miękkość oraz gęstość skóry;
  • uporać się z oznakami starzenia;
  • zredukować widoczne podrażnienia i stany zapalne;
  • zmniejszyć cenie pod oczami;
  • zadziałać przeciwzapalnie.

Kwas hialuronowy to naturalny budulec skóry, dlatego jest w pełni bezpieczny i nie powoduje żadnych reakcji alergicznych. Warto pamiętać o tym, że można go aplikować niezależnie do wieku oraz rodzaju skóry. 

Skóra rozpoczyna proces starzenia już około 25. roku życia. W tym momencie zaczynają zachodzić w niej pierwsze zmiany, pośród których jest choćby znaczny spadek ilości kwasu hialuronowego. Warto reagować szybko, by maksymalnie spowolnić ten proces i jak najdłużej cieszyć się zadbaną, miękką i nawilżoną skórą. Z uwagi na coraz większą świadomość i chęć dbania o siebie, mamy możliwość skorzystania z kilku wariantów na zastosowanie kwasu hialuronowego w codziennej pielęgnacji. Możesz to zrobić na dowolny sposób, który odpowie Twoim potrzebom. 

Kwas hialuronowy może być końcowym preparatem bądź składnikiem dodanym do kosmetyków, by wzmocnić ich działanie. Postaw albo na produkt mający w składzie ten związek chemiczny (może to być serum), albo dodawaj go do stosowanych każdego dnia preparatów.

Dołącz do Nas klikając w ten: link