Historia Avon

Avon powstał w 1886 roku w Nowym Jorku jako California Perfume Company. Założycielem był David McConell – obwoźny sprzedawca książek. Do książek dołączał próbki perfum i okazało się, że kobiety bardziej zainteresowane były próbkami perfum niż oferowaną książką.

Od 1939 roku firma działa pod nazwą Avon Products ins. Od 1959 roku powstały pierwsze biura europejskie w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Pierwszą konsultantką Avon zatrudnioną przez Davida Mc Conella była  pani Albee z Winchester. Dostarczała kosmetyki do klientów metodą sprzedaży bezpośredniej.  Avon jako jedna z pierwszych firm zaproponował kobietom możliwość zarabiania pieniędzy i bycia niezależną już na 34 lata przed uzyskaniem przez nich prawa do głosowania.

W 2005 roku powstało w Suffern w stanie Nowy Jork nowoczesne Światowe Centrum Badań i Rozwoju o powierzchni ponad 20 tys. metrów kwadratowych. Zatrudniony tam zespół specjalistów z różnych dziedzin jak: biolodzy, chemicy, farmakolodzy opracowują receptury w swoich laboratoriach i oferują produkty wysokiej jakości. To globalny koncern kosmetyczny, który wprowadza innowacje naukowe we wszystkich kategoriach produktów Avonu, przewiduje przyszłe trendy w kosmetologii, opracowuje formuły nowych produktów.

Avon jest światowym liderem na rynku kosmetycznym, oferuje swoje produkty w systemie sprzedaży bezpośredniej.

Firma Avon działa obecnie w ponad 135 krajach na całym świecie, a dystrybucja oferowanych produktów odbywa się za pośrednictwem prawie 6 milionów konsultantek.

Avon jest firmą, która zaspakaja potrzeby kobiet i rozumie ich oczekiwania, zapewnia szansę zarobku i niezależności  finansowej. Nagradza każdy wkład włożony w rozwój firmy.

Avon oferuje najwyższej jakości produkty z gwarancją zadowolenia klienta.

Chcesz zarabiać w Avon – zarejestruj się w Klubie Avon i zostań konsultantką Avon. Zamawiaj produkty z opustem do 40% i odbieraj prezenty dla nowych konsultantek. Chcesz zarabiać więcej zostań liderem sprzedaży Avon – zyskasz nowe możliwości zarobkowe, bonusy i nagrody, profesjonalne szkolenia.