Avon Kontra Rak Piersi

Jak zadbać o zdrowie Twoich piersi?

Avon od wielu lat aktywnie angażuje się w akcję walki z najczęściej występującym kobiecym nowotworem, jakim jest rak piersi. Choroba ta, wykryta we wczesnym stadium, ma bardzo dobre rokowania, dlatego tak istotna jest profilaktyka, edukacja i świadomość kobiet – tych młodych, starszych – w każdym wieku. Co musisz wiedzieć o raku piersi, aby skutecznie o siebie zadbać? Ta wiedza ratuje życie!

Rak piersi dotyczy głównie u kobiet po 45 roku życia, a częstotliwość jego występowania rośnie z wiekiem. Niestety młodość nie chroni przed tym nowotworem, zdarzają się przypadki choroby u kobiet w wieku 30-40 lat, a nawet młodszych.

Rak piersi to podstępny nowotwór, ponieważ w początkowej fazie może on nie dawać żadnych istotnych objawów. Rozwija się więc w sposób niezauważony, chyba że aktywnie i regularnie badamy się i nie damy mu szansy na to, aby się przeszedł w groźniejsze stadium.

avon kontra rak pierski

Nie daj się rakowi – przede wszystkim profilaktyka!

Badanie lekarskie, USG, mammografia, są bardzo ważne, ale nie zastąpią one samobadania, które może pomóc wykryć zmianę w piersi, już na bardzo wczesnym etapie.

Nawyk samobadania piersi warto wprowadzić bardzo wcześnie – dzięki temu wejdzie on w krew i stanie się dobrą praktyką na całe życie! Umiesz badać piersi? Naucz tego swoją córkę, siostrę, przyjaciółkę!

Nie umiesz? Skorzystaj z wiedzy dostępnej w sieci! Samobadanie nie jest trudne i sprowadza się właściwie do 3 prostych kroków:

  • Przyjrzyj się piersiom przed lustrem. Czy nie widzisz jakiś zmian, odkształceń? Zwracamy uwagę czy nie zmieniła się barwa skóry, czy nie ma poszerzonych podskórnych żył, pofałdowań, uwypukleń itp.
  • Zbadaj piersi pod prysznicem – kolistymi lub promienistymi ruchami sprawdzając czy nie wyczuwamy żadnej zmiany.
  • Zbadaj piersi na leżąco – sprawdzamy również pachowe węzły chłonne.

Jeśli coś Cię zaniepokoi, zauważysz zmianę wyglądu piersi, brodawki, wyciek z niej, owrzodzenia, powiększenie węzłów chłonnych, koniecznie skonsultuj się z lekarzem!

społeczność avon

Nie daj się nowotworom – o tym pamiętaj!

Na występowanie nowotworu piersi, podobnie jak innych nowotworów, wpływ ma również nasz styl życia. Dlatego aby uniknąć lub zminimalizować ryzyko choroby:

  • Zadbaj o właściwą dietę! To co robisz każdego dnia, wpływa na Twoje samopoczucie i zdrowie!
  • Ruszaj się! Nie musisz wyczynowo ćwiczyć, ale każdego dnia poświęć przynajmniej 30 minut na to, aby wprawić swoje ciało w ruch. Jeśli znajdziesz dyscyplinę sportu, którą pokochasz, tym lepiej dla Ciebie!
  • Unikaj nałogów – palenie tytoniu i picie alkoholu są istotnymi czynnikami występowania nowotworów!
  • Kontroluj wagę ciała – to istotne, ponieważ nadwaga i otyłość zwiększają ryzyko chorób cywilizacyjnych i nowotworowych.

Pamiętaj, że chociaż nie na wszystko mamy wpływ, to nasz stan zdrowia i samopoczucie to coś, co w dużej mierze znajduje się przede wszystkim w naszych rękach! Korzystaj z tej szansy na zdrowe i długie życie!

ludzie avon

Wesprzyj nasze kampanie – pomóż nam aktywnie walczyć z rakiem piersi!

Avon od wielu lat prowadzi aktywne działania, walcząc z rakiem piersi. Przekazujemy całkowity zysk z produktów z różową wstążką wypracowany przez konsultantki i klientki Avon na cele statutowe kampanii Avon Kontra Rak Piersi. Wspierając nas w tym procesie, sprawiasz, że świat staje się zdrowszym i lepszym miejscem dla tysięcy kobiet. Nasze działania edukacyjne i profilaktyczne ratują życie i sprawiają, że szanse na wczesne wykrycie choroby rosną.

Dziękujemy Ci za Twoje wsparcie! Dbajmy o siebie razem!