KOLAGEN I PROTINOL

KOLAGEN  I  PROTINOL

Kolagen jest głównym składnikiem tkanki łącznej występującej w organizmie człowieka. Ma duże znaczenie dla skóry i stanowi 70% suchej masy skóry. Włókna kolagenowe tworzą struktury odpowiedzialne za wytrzymałość i jędrność skóry.

Protinol stymuluje korzystne procesy biologiczne, zmniejsza oznaki starzenia i poprawia wygląd skóry.  Protinol utrzymuje różne typy kolagenu w skórze co skutkuje silniejszą i zdrowiej funkcjonującą skórą.

Witamina  C jest ważnym składnikiem skóry. Chroni przed wolnymi rodnikami oraz przebarwieniami.  Używanie produktów z każdym z tych składników ma wiele benefitów dla naszej skóry. Naukowcy z Avon z branży farmaceutycznej przeprowadzili badania laboratoryjne na komórkach skóry, które wykazały, że po dodaniu protinolu do kremów Avon zwiększyła się skuteczność pozostałych składników.    W rezultacie ich działanie jest jeszcze szybsze. W kremach z linii Anew Ultimate zauważyliśmy zwiększenie produkcji kolagenu, co pomaga ujędrnić  skórę.                                                                                                     W kremach z serii Anew Platinum protinol pomaga zwiększyć produkcję  elastyny dla efektu uniesienia skóry.  Kremy zostały tak opracowane by najlepiej odpowiadały na potrzeby skóry w dzień i w nocy.  Kremy na noc zawierają kwas glikolowy, który odbudowuje i odnawia skórę w nocy, zaś krem na dzień ma filtry przeciwsłoneczne SPF, które pomagają chronić przed szkodliwym promieniowaniem UV.