Higiena dłoni z AVON CARE

HIGIENA DŁONI Z AVON CARE

Mycie i dezynfekcja dłoni jest najważniejszą czynnością w zapobieganiu zakażeniom.  Brudne ręce są przyczyną wielu chorób.  Dotykanie okolic oczu, nosa czy ust brudnymi rękami stwarza ryzyko infekcji.  Największe zagrożenie stanowią mikroorganizmy chorobotwórcze, dlatego tez w celu precyzyjnej higieny dłoni, należy wcześniej zdjąć biżuterię, branzoletkę, zegarek czy obrączkę.

Higiena dłoni rozpoczyna się od mycia ich ciepłą wodą z mydłem i należy dokładnie je wysuszyć po każdym umyciu. Jeżeli jesteśmy w podróży i nie mamy dostępu do bieżącej wody to sięgamy po żele dezynfekujące i odświeżające.    Żele antybakteryjne pomogą w szybkim odświeżeniu dłoni oraz uchronią przed wirusami i bakteriami.  Zaleca się stosowanie płynów, sprayów czy żeli  dezynfekujących z zawartością alkoholu.  Częste zabiegi mycia i odkażania rąk wysuszają skórę, co naraża na odczyny alergiczne i stany zapalne skóry.

Jakie środki  dezynfekujące do odkażania rąk stosować?

Polecam AVON CARE – jest to seria nawilżająca i antybakteryjna z gliceryną i 64% zawartością alkoholu, bezzapachowa, testowana dermatologicznie. Żel do rąk Avon Care jest skutecznym kosmetykiem do pielęgnacji i higieny dłoni. Zawartość gliceryny działa nawilżająco. Są testowane dermatologicznie czyli odpowiednie dla całej rodziny i do wielokrotnego stosowania w ciągu dnia.   Żel Avon Care dozuje się  na suche dłonie i rozprowadza na skórze bez użycia wody. Oprócz żelu do odświeżania dłoni w ofercie Avon Care jest spray do dłoni. Jest wygodny w użyciu i również zawiera  glicerynę i 64% alkohol. Wystarczy spryskać dłonie i odczekać do wyschnięcia około 20 sekund.                       Stosując wiele preparatów do dezynfekcji   i często w ciągu dnia, dłonie narażone są na przesuszenie, dlatego warto zadbać o dodatkowe nawilżenie i pielęgnację.  Kremy do rąk z Avon Care zawierają składniki olejowe jak masło  kakaowe, masło shea czy olej awokado. Ręce należy smarować kilka razy dziennie – najlepiej po każdym myciu rąk. Konieczne jest regularne odżywianie i natłuszczanie skóry.