Poczwórne cienie do powiek z Avon - jak nakładać?Zastosowanie poczwórnych cieni z Avon jako make-up do powiek może przynieść rewelacyjne efekty. Proporcje czterech kolorów mogą sprawić prawdziwe cuda i odmienić charakter makijażu. Niestety, wciąż wiele z nas nie wie, jak prawidłowo je stosować. Czasami z jednym kolorem bywają problemy, a co dopiero z czterema odcieniami! W tym artykule w prosty sposób wyjaśnimy, jak się nimi posługiwać.


Narzędzia do nakładania cieni do powiek z Avon


Z paletek możemy korzystać przy pomocy kilku narzędzi. Najpopularniejszymi z nich są pacynki oraz pędzle, ale możemy to robić również palcami. Pacynki są często dołączone do paletek. Nie jest to rekomendowane narzędzie do nakładania cieni do powiek ze względu na trudne utrzymanie ich w czystości. Dużo lepszym wyborem będą pędzle – najlepiej jest mieć ich kilka. Za pomocą takiego płaskiego łatwo nałożymy cienie, a okrągłym dokładnie je rozetrzemy. Jeżeli nie mamy pędzli i pacynki, to możemy oczywiście spróbować nałożyć produkt ręcznie. Niestety, nie będzie to jednak tak precyzyjne. Ta metoda zadziała prawidłowo w momencie, kiedy do nałożenia mamy dwa lub trzy kolory cieni.


Jak układać poczwórne cienie do powiek z Avon?


Rozróżniamy dwa rodzaje makijaży: dzienny i wieczorowy. W obu tych przypadkach procedura nakładania produktu nieco się różni.1. Makijaż dzienny


W pierwszej kolejności nakładamy najjaśniejszy cień na całą powiekę, aż po łuk brwiowy. Robimy to wszystko za pomocą większego pędzla. Następnie mniejszym nanosimy średnio ciemny cień w zewnętrznym kąciku oka. Rozcieramy go na połowę górnej powieki i nakładamy również w zewnętrznym kąciku dolnej powieki. Robimy to delikatnie, krótkimi pociągnięciami i oddzielamy oba cienie. W kolejnym kroku wykonujemy malutkim pędzelkiem do cieni w zewnętrznym kąciku oka delikatny kształt poziomej litery V. W końcowej fazie nakładania przychodzi kolej na średnio jasny cień. Musimy zastosować go, aby wetrzeć nim ciemniejszy cień w załamanie powieki. Stosujemy przy tym mały pędzel konturowy, którym nakładamy średnio jasny cień na środek załamania powieki. Rozcieramy go tak, aby wcześniej nałożony przez nas ciemny cień płynnie przechodził w jasny. Finalnie powinniśmy otrzymać idealnie wycieniowany makijaż oczu bez widocznych linii granicznych poszczególnych kolorów.

2. Makijaż wieczorowy


Nakładanie poczwórnych cieni do powiek z Avon do makijażu wieczorowego wygląda podobnie. Stosujemy jedynie inną kolejność, zaczynając od cienia najjaśniejszego do najciemniejszego. Należy pamiętać, że dla bardziej spektakularnego efektu warto obrysować ciemną kredką dolną i górną linię rzęs oraz nałożyć sporą warstwę pogrubiającej maskary.

avonrekrutacja.pl

697 607 500

kontakt@avonrekrutacja.pl