Jak zadbać o włosy w czasie wiosennego przesilenia? Przedwiośnie to wyjątkowy czas, kiedy powoli żegnamy zimę i przygotowujemy się do powitania wiosny. Nadejście tej radosnej pory roku jest jednak poprzedzone tak zwanym “wiosennym przesileniem”, które u bardzo wielu osób skutkuje ogólnym osłabieniem i spadkiem formy. Jedną z zauważalnych zmian jest zwiększona ilość wypadających włosów, co zwłaszcza u pań jest zjawiskiem niepożądanym i frustrującym. Jak pozbyć się tego problemu?


Skuteczna pielęgnacja


Zmienna pogoda i skoki temperatury wpływają na pogorszenie stanu włosów. Choć może to przyprawić o spory stres, nie warto przesadnie się denerwować, a przejść do działania, by jak najszybciej pozbyć się tego problemu lub widocznie go zmniejszyć. Naturalne metody, takie jak masaż skóry głowy, należy uzupełnić stosowną pielęgnacją, dobraną do naszych potrzeb. Marka Avon posiada w swojej ofercie szereg kosmetyków, które zaprojektowano specjalnie z myślą o włosach wymagających odżywienia i regeneracji. Od czego rozpocząć taką kurację i jak się do niej przygotować? Oto kilka ważnych rad!


Jak cieszyć się piękną czupryną?


Podstawowym krokiem w pielęgnacji włosów jest ich mycie, któremu towarzyszy oczyszczenie skóry głowy. Bardzo ważne jest zastosowanie odpowiedniego szamponu, który skutecznie pozbędzie się sebum, martwego naskórka i zanieczyszczeń. Szampon "Błyskawiczna odbudowa włosa” marki Avon dodatkowo wzmocni cebulki włosów, co przełoży się na ich blask i siłę. Zapewni odświeżenie i nie wysuszy, co pozwoli uniknąć uszkodzeń i rozdwojenia kosmyków.


Umytym włosom zafundujmy niezbędną dawkę składników odbudowujących i wygładzających - najlepiej sięgając po odżywkę "Odporność na wypadanie”. Jest ona bogata w kolagen i biotynę, które zauważalnie poprawią kondycję naszych pukli i sprawią, że będą lśniące i gładkie.


Dwa razy w tygodniu możemy również zadbać o intensywny zastrzyk dodatkowego nawilżenia w postaci skoncentrowanej dawki witamin i cennych składników, zamkniętych w odżywczej masce witaminowej do włosów Avon Naturals. Taki kompres nakładamy na włosy i spłukujemy po około piętnastu minutach. Jeśli uważamy, że nasze włosy potrzebują szczególnie intensywnej kuracji, możemy uzupełnić pielęgnację o odżywczy eliksir do włosów z olejkiem arganowym i kameliowym, który między innymi zabezpieczy ich delikatną strukturę przed ciepłym powietrzem suszarki lub uszkodzeniami mechanicznymi.


Pozbyć się problemu


Przedwiośnie nie jest łatwym czasem dla naszych włosów, jednak z ich wzmożonym wypadaniem możemy skutecznie sobie poradzić. Kluczem do sukcesu jest wieloetapowa pielęgnacja, na którą składają się: masaż głowy, ewentualne suplementy diety oraz kosmetyki do włosów marki Avon. Takie połączenie zapewni nam najbardziej efektowne rezultaty!

avonrekrutacja.pl

697 607 500

kontakt@avonrekrutacja.pl